Sprawdź odczyty monitora jakości powietrza na stronie internetowej

Monitoring powietrza Starostwa Powiatowego w Głogowie


 

KONSULTACJE KONSUMENCKIE

Poniżej przedstawiam informacje, gdzie można uzyskać konsultacje konsumenckie:

  1. Infolinia Konsumencka – tel. 801 440 220;
  2. Konsumenckie Centrum e-Porad – porady udzielane drogę elektroniczną przez ekspertów Federacji Konsumentów – porady@dlakomsumentow.pl;
  3. Informacje dotyczące praw konsumenta – na stronie: prawakonsumenta.uoki.gov.pl;
  4. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu – Delegatura w Legnicy;
  5. Nieodpłatna pomoc prawna - Starostwo Powiatowe w Głogowie.

Pomocne strony internetowe - czytaj więcej

Powiatowe Asy - łączy nas pasja - czyli cykl zajęć dodatkowych dla uczniów uzdolnionych – powiat głogowski wspiera edukację.

Dodatkowe zajęcia dla uczniów zdolnych w powiecie głogowskim, wystartują już w marcu 2020 roku. Powiatowe Asy – łączy nas pasja – adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu głogowskiego.

Po raz 1. w powiecie głogowskim uruchomiliśmy międzyszkolne zajęcia dodatkowe dla uczniów zdolnych. Ich tematyka jest różnorodna. Odbędą się zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz łaciny. Uczniowie będą zgłębiać nauki społeczne, matematykę, chemię, biologię oraz geografię. Warsztat psychologiczny, zajęcia literacko-poetyckie, podstawy programowania w języku C/C++, informatyka - bardzo szerokie spectrum, - każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

informuje Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

Rekrutacja w większości szkół rozpocznie się na początku marca 2020 roku – predyspozycje uczniów będą badane rozmową kwalifikacyjną, testem umiejętności, kwalifikacyjnym czy próbką twórczości literackiej – w zależności od specyfiki przedmiotu. Zajęcia odbywać się będą w szkołach prowadzonych przez powiat głogowski. Posiadają charakter międzyszkolny, co w praktyce oznacza, iż uczniowie zainteresowani zajęciami dodatkowymi w szkole innej niż macierzysta, mogą z nich skorzystać. Zajęcia potrwają łącznie około 15. tygodni, czas trwania każdego to 90. minut, odbywać się będą raz w tygodniu. Grupy będą liczyć od 10. do 15. osób, w zależności od specyfiki przedmiotu.

Uczniowie zdolni, utalentowani do samorealizacji potrzebują przede wszystkim edukacji dostosowanej do posiadanego potencjału. Możliwość realizacji pasji wymaga oczywiście wsparcia ze strony rodziców, a wzmocnienie potencjału ucznia zdolnego powinno odbywać się przy wsparciu nauczycieli. Wierząc w to, że nasi głogowscy uczniowie są wyjątkowo zdolni, a ich umiejętności, zainteresowania są bardzo różnorodne, postanowiliśmy inwestować w ich potencjał, uruchamiając cykl zajęć dodatkowych. Mam nadzieję, że nasza propozycja pozwoli rozwinąć skrzydła, znaleźć pasję bądź ją po prostu pielęgnować. Zachęcam uczniów do udziału w procesie rekrutacji. A zgłosić się na zajęcia można osobiście w szkole lub e-mailowo.

- doprecyzowuje Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

 

Pobierz załączniki:

1. Wykaz szkół i placówek oświatowych [DOC - 43 KB]

2. Zajęcia dla uczniów zdolnych zbiorczo [DOCX - 40 KB]

Gminy Powiatu

Link do strony Gminy Jerzmanowa Link do strony Gminy Pęcław Link do strony Gminy Kotla Link do strony Gminy Żukowice Link do strony Urzędu Miasta Głogów Link do strony Gminy Głogów