Nakrętki Zbieramy i Szymonkowi pomagamy !

Pracownicy Starostwa Powiatowego przyłączyli się do akcji przynosząc spore ilości nakrętek.

Nakrętkowa kampania trwa, do której zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu. Dzięki akcji  pomóc można wielu potrzebującym. Obecnie zbieramy nakrętki dla Szymonka Łużnego 5 letniego małego strażaka, który pod koniec grudnia 2020 roku dowiedział się że zachorował na złośliwy nowotwór: chłoniak Burkitta - białaczka. Od tej pory znajduje się z mamą, w klinice we Wrocławiu "Przylądek Nadziei".

Bardzo się cieszę, że pracownicy odpowiedzieli na APEL zbierania zakrętek.  Wspólnie udało nam się zebrać naprawdę dużą ilość. Dziękuję wszystkim za włączenie się do „nakrętkowej akcji”, dzięki której możemy przyczynić się do pomocy małemu Szymonkowi. Jest to bardzo ważne. Rodzice Szymonka od najmłodszych lat uczą go, jak wielką wartość ma pomoc drugiemu człowiekowi – został strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Teraz kiedy sam potrzebuje wsparcia, musimy zjednoczyć siły i pokazać, że również może na nas liczyć- mówi starosta Jarosław Dudkowiak.

Do udziału w zbiórce zachęcamy kolejne osoby. Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej kapsli, korków, nakrętek, tym oczywiście lepiej. Zbierając nakrętki pomagamy innym i chronimy środowisko. Nakrętki z tworzywa są surowcem wtórnym, który można ponownie wykorzystać. Po recyklingu wytwarzane są z nich np. rury PCV, obudowy do komputerów lub kolejne zakrętki.