Zbiórka dla zwierząt z głogowskich schronisk.

Głogów, 19.02.2020r.

Informacja prasowa

Zwierzę też czuje i potrzebuje. Nie bądź obojętny – pomóż! Wystartowała zbiórka darów rzeczowych dla bezdomnych psów i kotów, zorganizowana przez pracowników Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Już po raz 8. Starostwo Powiatowe w Głogowie organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla zwierząt przebywających pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus oraz w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie.

W naszym urzędzie pracuje mnóstwo wrażliwych osób, dla których dobro zwierząt jest bardzo ważne. Inicjatorką akcji jest nasza pracownica, która uruchomiła zbiórkę, rejestrując komitet społeczny.

– informuje Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

W okresie do 10 kwietnia 2020 roku dary będą przyjmowane w 2. lokalizacjach: w Starostwie Powiatowym w Głogowie (Sikorskiego 21, pokój nr 119/120, godz. 7:30-15:30)  oraz w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny (Folwarczna 7, godz. 8:00-18:00).

Koce, ręczniki, poduszki bez pierza, pościeli, materacyki, akcesoria dla zwierząt: smycze, szelki, obroże, miski, zabawki, transportery, szczotki/grzebienie, żwirek, kuwety, podkłady higieniczne czy w końcu karmy i przysmaki dla psów i kotów zbierane będą dla 70. psów, 84. kotów, przebywających w Amicusie oraz 14. kotów i 43 psów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie.

Mam nadzieję, że nasza akcja, przyniesie mnóstwo korzyści, przyczyniając się do lepszego bytu zwierząt, jak i zwiększonej liczby adopcji czy też po prostu umożliwi zwierzętom wyjście na spacer. Zachęcam mieszkańców powiatu do udziału w zbiórce, licząc na ich wielkie serca. Rekord w naszej zbiórce padł w zeszłym roku – około 400. kilogramów karmy, 334. akcesoria do wyłożenia, 89. sztuk pozostałych przedmiotów typu smycze, miski etc. trafiło do głogowskich schronisk. Już dziś serdecznie dziękuję mieszkańcom powiatu za włączenie się do akcji. Serdeczne podziękowania dla Studio Echo za bezpłatny projekt i wydruk plakatów, dla Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny za udostępnienie pomieszczenia i aktywny udział oraz promowanie naszej zbiórki. Jednocześnie zachęcam różnorakie instytucje do włączenia się i wsparcia zbiórki rzeczowej.

- doprecyzowuje Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

Co roku zbiórka łączy mnóstwo osób, jest flagowym projektem Starostwa Powiatowego w Głogowie. Charakterystyczne jest to, że wsparcia udzielają również instytucje, już teraz dołączyło do akcji: Przedszkole Publiczne numer 21. w Głogowie oraz Przedszkole Niepubliczne Kubuś Puchatek.