Sprawdź odczyty monitora jakości powietrza na stronie internetowej

Monitoring powietrza Starostwa Powiatowego w Głogowie


 

KONSULTACJE KONSUMENCKIE

Poniżej przedstawiam informacje, gdzie można uzyskać konsultacje konsumenckie:

  1. Infolinia Konsumencka – tel. 801 440 220;
  2. Konsumenckie Centrum e-Porad – porady udzielane drogę elektroniczną przez ekspertów Federacji Konsumentów – porady@dlakomsumentow.pl;
  3. Informacje dotyczące praw konsumenta – na stronie: prawakonsumenta.uoki.gov.pl;
  4. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu – Delegatura w Legnicy;
  5. Nieodpłatna pomoc prawna - Starostwo Powiatowe w Głogowie.

Pomocne strony internetowe - czytaj więcej

„I Ty zostań Wolontariuszem” - powiatowy konkurs

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariatu mamy przyjemność zaprosić młodzież z terenu Powiatu Głogowskiego do udziału w I edycji konkursu powiatowego „I Ty zostań Wolontariuszem”. Celem konkursu jest promocja idei wolontariatu wśród młodzieży i zachęcenie osób młodych do podejmowania aktywności wolontarystycznej.

W tym roku pragniemy docenić grup wolontariackie, które skupiają działania wokół osób niepełnosprawnych i starszych. Obecnie na terenie Powiatu Głogowskiego znacznie wzrasta zapotrzebowanie pomocy osobom niepełnosprawnym i starszym wymagającym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Zatem ideą konkursu jest docenienie grup już działających na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych oraz pozyskanie kolejnych wolontariuszy. Dodatkowymi celami konkursu jest rozwój i upowszechnianie wolontariatu młodzieżowego, kształtowanie społecznej wrażliwości i zrozumienia dla różnych form aktywności osób niepełnosprawnych i starszych oraz integracja międzypokoleniowa.

W ramach konkursu „I Ty zostań Wolontariuszem” należy przekazać krótki film (na płycie DVD, czas trwania do 5 minut) o działalności grupy wolontariackiej z jednej strony ukazujący działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych, a z drugiej zachęcający młodych ludzi do wolontariatu oraz załączony formularz zgłoszeniowy.

Film wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przekazać do dnia 12.12.2019r. do godz. 15.00 w Sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie ul. Słowiańska 13 w Głogowie.

Grupom wolontariackim najciekawszych filmów zostaną przyznane nagrody przez Jury powołane przez Organizatora. Ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 17.12.2019r. o godz. 12.00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Organizatorem konkursu jest Starosta Głogowski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania [DOCX - 150 KB]

Gminy Powiatu

Link do strony Gminy Jerzmanowa Link do strony Gminy Pęcław Link do strony Gminy Kotla Link do strony Gminy Żukowice Link do strony Urzędu Miasta Głogów Link do strony Gminy Głogów