Z A W I A D O M I E N I E

Uprzejmie zapraszam na VI sesję Rady Powiatu Głogowskiego, która odbędzie się w dniu 28 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 16:00 w sali 225 Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu Nr V/2019 z dnia 27 lutego 2019 r. z sesji Rady Powiatu Głogowskiego.
  4. Projekt uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół ponadpodstawowych
    i specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu głogowskiego na okres od dnia 1 września 2019 r. prowadzonych przez powiat głogowski oraz inne organy.
  5. Projekt uchwały w sprawie zwolnienia z obowiązku realizacji tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych.
  6. Projekt uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji
    dla niepublicznych podmiotów oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.
  7. Informacja o pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie za 2018 r.
  8. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie za 2018 rok oraz wykaz potrzeb w zakresie pomocy społecznej.
  9. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z efektów pracy Powiatowego Centrum Pieczy Zastępczej w Głogowie za rok 2018.
  10. Sprawozdanie z realizacji Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2014 – 2020 za 2018 rok.
  11. Sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2016 – 2021, za rok 2018.
  12. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej realizowanych ze środków PFRON w Powiecie Głogowskim w 2018 r.
  13. Projekt uchwały w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla Powiatu Głogowskiego w 2019 roku.
  14. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej.
  15. Projekt uchwały w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Głogowskiego uchwalonego uchwałą Rady Powiatu Głogowskiego Nr IV/24/2019
    z dnia 23 stycznia 2019 r.
  16. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Głogowskiego na 2019 r. uchwalonego uchwałą Rady Powiatu Głogowskiego Nr IV/25/2019 z dnia 23 stycznia 2019 r.
  17. Sprawozdanie z wykonania uchwały Rady Powiatu Głogowskiego w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności powiatowych jednostek organizacyjnych z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa, udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności, a także organów do tego upoważnionych.
  18. Informacja o aktualnej sytuacji Głogowskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o.o.
  19. Rozpatrzenie wniosku o odwołanie Starosty Głogowskiego i przeprowadzenie głosowania nad tym wnioskiem;

19.1. Przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej do wniosku o odwołanie Starosty Głogowskiego.

19.2.  Wybór Komisji Skrutacyjnej.

19.3.  Przeprowadzenie głosowania w sprawie wniosku o odwołanie Starosty Głogowskiego.

1. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu między sesjami Rady.
  2. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  3. Sprawy różne i oświadczenia radnych.
  4. Zamknięcie sesji.

Rady Powiatu Głogowskiego