KOMUNIKAT STAROSTY GŁOGOWSKIEGO ZWIĄZANY Z ORGANIZACJĄ PRACY URZĘDU W CZASIE EPIDEMII KORONAWIRUSA [AKTUALIZACJA 10.05.2021 r.]

Komunikat Starosty Głogowskiego

W dniach 14-15 listopada br. /termin zapasowy 16.11/, na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone ćwiczenia pk. RENEGADE-SAREX 2018, w których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna, w tym jednostki samorządu terytorialnego Powiatu Głogowskiego. W związku z powyższym mogą być ewentualnie uruchomione urządzenia alarmowe /syreny/.

Uruchomienie syren przeprowadzone jest w ramach treningu uruchomiania systemów i urządzeń alarmowych, w celu sprawdzenia ich sprawności i zdolności do działania, na potrzeby ochrony ludności bez praktycznej realizacji przedsięwzięć ochronnych przez mieszkańców /pracowników zakładu/.