I Letni Rajd Powiatowy

I Letni Rajd Powiatowy, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Głogowie, odbędzie się w dniu 26 czerwca 2016 r.  Rajd jest imprezą motoryzacyjną, w czasie której będzie można sprawdzić swoje umiejętności kierowcy oraz zmysł orientacji.Na trasie rajdu na uczestników będą czekały atrakcje w postaci zadań samochodowych, rekreacyjnych oraz turystycznych. Cała trasa przebiegać będzie drogami znajdującymi się na terenie Powiatu Głogowskiego – długość trasy to ok. 60 km.

Start nastąpi o godz. 10.00 na Placu Kolegiackim  przewidywane zakończenie rajdu ok. 15.00.

Udział w Rajdzie może wziąć 25 drużyn samochodowych  z co najmniej dwuosobowym składem – kierowca plus pilot. Drużynę stworzyć mogą osoby, które spełniają wymogi podane w regulaminie imprezy (odpowiednie dokumenty – prawo jazdy, ubezpieczenie wozu, sprawność techniczna wozu itp.). Zgłoszenia można dokonać do dnia 23 czerwca br., do godz. 15.00 w Starostwie w Głogowie, pokój nr 322,  pod nr Tel. 76/ 7282 890 lub bezpośrednio przed startem.

REGULAMIN I Letniego Rajdu Powiatowego

1. ORGANIZATOR

POWIAT GŁOGOWSKI

współorganizatorzy

• Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze ośrodek zamiejscowy w Głogowie
  • TOP- Poligrafia

1. WŁADZE IMPREZY

Komandor                                        - Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak

Zastępca Komandora                         - Patrycja Milewicz

Główny Sędzia                                  - Magdalena Dulewicz – Domagała

3.DATA I BAZA IMPREZY

Rajd odbędzie się  26.06.2016 r. (niedziela) bez względu na pogodę. Biuro Rajdu i start –  plac przy Kolegiacie w Głogowie.

4.UCZESTNICTWO

Uczestnikami są: kierowca i pilot. Pozostałe osoby uczestniczące są osobami towarzyszącymi. Warunkiem uczestnictwa w Rajdu jest posiadanie PRAWA JAZDY , oraz wypełnienie zgłoszenia.

1. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia można dokonać do dnia 23 czerwca br., do godz. 15.00 w Starostwie w Głogowie, pokój nr 322, , pod nr Tel. 76/ 7282 890 lub bezpośrednio przed startem. W imprezie może wziąć udział 25 drużyn ( w tym dwie drużyny reprezentujące samorząd). Decyduje kolejność zgłoszeń.

6.WYMOGI TECHNICZNE POJAZDU

Pojazd zgłoszony do udziału w imprezie musi być sprawny i posiadać ważne ubezpieczenie OC oraz aktualny przegląd techniczny.

Przed odprawą Organizator ma prawo sprawdzić pojazd i wymagane dokumenty. Ujawnione usterki (nieprawidłowości w stanie technicznym) lub niezgodność z dokumentami wyklucza uczestnika z udziału w imprezie.

1. TRASA IMPREZY

Trasa przebiega głównie po drogach Powiatu Głogowskiego. Jej długość wynosi około 70 km. Organizator na odprawie przekaże informacje o trasie, zadaniach testowych, próbach rekreacyjnych, turystycznych oraz samochodowych.

Załoga zobowiązana jest do przejechania Rajdu wg wytyczonej trasy imprezy, wykonania prób, potwierdzenia wizyt na Punkach Kontroli Przejazdu (PKP) i stawienia się w określonym czasie na mecie. Przez potwierdzenie wizyty na punktach PKP rozumie się stempel w Karcie Drogowej.

1. PRÓBY – ZADANIA

Próby samochodowe, rekreacyjne i turystyczne zostaną podane przez Organizatora w materiałach dostarczonych załodze przed startem. Próbę samochodową/turystyczną/rekreacyjną wykonuje kierowca z pilotem lub bez w zależności od zadania.

1. PUNKTY KONTROLI PRZEJAZDU

Załoga zobowiązana jest do odnotowania Punktów Kontroli Przejazdu (ich rodzaj zostanie podany na odprawie).

1. PUNKTACJA

Punktacja prowadzona będzie zgodnie z zasadami poszczególnych prób.

1. NAGRODY

Dla 3 najlepszych załóg Organizatorzy zapewniają nagrody, a dla pozostałych uczestników dyplomy i pamiątkowe upominki za udział w rajdzie.

1. PROTESTY

Protesty (wątpliwości co do przebiegu trasy lub prób) załogi mogą składać Głównemu Sędziemu na piśmie wraz z kartą drogową natychmiast po przyjeździe na metę – 15 minut od momentu zakończenia trasy. Po upływie tego czasu protesty nie zostaną uznawane.

1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Uczestnicy startują w imprezie na własne ryzyko i odpowiedzialność.

W przypadku zdarzeń losowych powstałych na trasie pełną odpowiedzialność  ponosi uczestnik. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za te zdarzenia.

Za wszelkie wykroczenia i usterki pojazdu własnego czy powstałego na skutek uczestnika w imprezie, także odpowiedzialność przyjmuje na siebie uczestnik również koszty z tym związane jak np. koszt paliwa.

1. UWAGI KOŃCOWE

Załoga zobowiązana jest do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, poleceń Organizatora, Głównego Sędziego oraz  innych podmiotów na terenie i w obecności, których odbywa się impreza np. sędzia próby.

Załoga biorąca udział w imprezie zgadza się na publikację swojego wizerunku na fotografiach.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wyrządzone uczestnikowi Rajdu, osobom towarzyszącym i innym uczestnikom ruchu drogowego w czasie trwania IMPREZY.

PROGRAM IMPREZY

Godz.  9:15                                    - przyjmowanie załóg, losowanie nr startowych

Godz.  9:45                                    - odprawa – parking przy Kolegiacie w Głogowie

Godz. 10:00                                    - START pierwszej załogi – parking przy Kolegiacie