Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie

www.gimglogow.pl

e-mail: lo1@glogow.net.pl

Charakterystyka szkoły:

Szkoła dysponuje pracowniami informatycznymi z dostępem do Internetu, biblioteką z czytelnią, w której znajduje się multimedialne centrum informacji oraz dobrze wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi. Uczniowie mają możliwość uprawiania czynnego sportu - obok sal gimnastycznych mają do dyspozycji ścianę wspinaczki oraz siłownię, mogą uprawiać piłkę siatkową i koszykową oraz taniec sportowy.

Każdemu uczniowi zapewnia się wybór dwóch języków obcych spośród: angielskiego (obowiązkowy w każdej klasie), niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego a w klasie humanistycznej dodatkowo język łaciński.

Od kilku lat wszystkie klasy pierwsze realizują  zakres podstawowy  ze wszystkich przedmiotów. Zakres rozszerzony z wybranych przedmiotów  kierunkowych realizowany jest w grupach międzyprzedmiotowych od klasy drugiej.

Szkoła oferuje możliwość rozwoju wszechstronnych zainteresowań:

- działalność w Szkolnym Klubie Europejskim,

-AWA- Amatorskie Wieczory Artystyczne

-Animus et Ratio dla miłośników sztuki, znawców religii i filozofii,

-LOP, PCK, Ekodom

Statystyka – szkoła w liczbach