Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje

Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje o przystąpieniu do opracowania Programu ochrony powietrza dla województwa dolnośląskiego. Podstawą do opracowania przedmiotowego programu jest „Ocena poziomów substancji w powietrzu oraz wyniki klasyfikacji stref województwa dolnośląskiego za 2015 rok” – opracowana przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu w kwietniu 2016 r. Z PRZEDMIOTOWEJ OCENY WYNIKA KONIECZNOŚĆ OPRACOWANIA PROGRAMU DLA STREFY DOLNOŚLĄSKIEJ, Z UWAGI NA STWIERDZONE W 2015 r. W STREFIE DOLNOŚLĄSKIEJ PRZEKROCZENIA PYŁU ZAWIESZONEGO PM 2,5. Jednocześnie przystąpiono do procedowania zmiany zał. 4 uchwały Nr XLVI/1544/14 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 12 lutego 2014 r. w sprawie uchwalenia Programu ochrony powietrza dla strefy dolnośląskiej polegającej na zredagowaniu błędu pisarskiego w pkt 1.6.10 w tabeli „działanie pierwsze”.

Na podstawie posiadanych Pełnomocnictw Marszałka Województwa Dolnośląskiego, upoważniono przedstawicieli firmy EKOMETRIA Sp. z o.o. w GDAŃSKU do działania w imieniu Województwa Dolnośląskiego we wszystkich sprawach związanych z opracowaniem Programu ochrony powietrza dla strefy dolnośląskiej z uwagi na stwierdzone przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM 2,5 zgodnie z ww. zamówieniem, a w szczególności do kontaktów z organami administracji, innymi podmiotami i instytucjami oraz do podawania do publicznej wiadomości informacji o kolejnych etapach postępowania, w tym jej ogłaszanie w prasie o zasięgu regionalnym.

Na podstawie art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania  na środowisko. (Dz. U. z 2016 r., poz. 353 z późn. zm.), na obecnym etapie postępowania dostępne są do wglądu założenia do projektu dokumentu tj. „Ocena poziomów substancji w powietrzu oraz wyniki klasyfikacji stref województwa dolnośląskiego za 2015 r.” Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z przedmiotowym opracowaniem w Wydziale Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, ul. Walońska 3-5, 50-413 Wrocław, pokój 068 (parter), telefon 71/770-42-55 . Uwagi i wnioski można składać w terminie od 26.09.2016 r. do 20.10.2016 r. pisemnie na adres jak wyżej, drogą elektroniczną na adres powietrze@ekometria.com.pl oraz na  pop@umwd.pl,  lub  ustnie do protokołu.

Szczegółowe informacje wraz z załącznikami pism: