Monitor jakości powietrza

Sprawdź odczyty monitora jakości powietrza na stronie internetowej

Aktualności

O podchodach na 4 kołach – czyli 4 edycji Letniego, Powiatowego Rajdu Samochodowego opowiadają organizatorzy, współorganizatorzy oraz uczestnicy.

Panie Starosto, skąd pomysł, aby zorganizować rajd samochodowy? Proszę opowiedzieć o genezie wydarzenia. Tegoroczna edycja to już 4 rajd – zatem impreza ma charakter cykliczny. Czy to oznacza, że cieszy się dużą popularnością? Cóż wyjątkowego znajdują uczestnicy w tym właśnie wydarzeniu? Czy impreza będzie kontynuowana?

 

Starosta Głogowski – Jarosław Dudkowiak, organizator

Zainspirował mnie syn, który o podobnym rajdzie dowiedział się podczas kursu prawa jazdy. To właśnie zainicjowało „Podchody na 4 kołach, czyli Letni Powiatowy Rajd Samochodowy”. Nasza impreza odbywa się cyklicznie, ponieważ cieszy się sporą popularnością. Jednak nie w popularności widzę sens. Ogromne znaczenie ma dla mnie jej moc. Rajd łączy, jednoczy i integruje społeczność naszego powiatu. W jednym samochodzie niekiedy bywają rodziny, znajomi, przyjaciele. W tym roku rajd odbywał się w Dzień Ojca – znakomity czas na wspólne rozwiązywanie zadań, pokonywanie przeszkód na trasie.

Ogromną radość dało mi obserwowanie emocji, zwłaszcza szczęścia uczestników przebywających na metę. Takie chwile są bezcenne - budują wyjątkowy charakter naszej imprezy. Dołożę wszelkich starań, aby w przyszłym roku rajd był na jeszcze wyższym poziomie.

 

Patrycjo, opowiedz proszę o rajdzie – o twojej perspektywie, czyli Podchody na 4 kołach pod lupą organizatora.

 

Patrycja Milewicz - organizator

Jako organizator z pewnością z innej perspektywy patrzę na to wydarzenie aniżeli uczestnicy. Do ostatniej chwili towarzyszą mi emocje, żeby wszystko było dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. W momencie kiedy jestem już przy poszczególnych punktach - widzę zadowolenie uczestników, obserwuję ich zaangażowanie, determinację wówczas nadchodzi moment kiedy stwierdzam – tak warto…. Warto zaangażować się całym sercem w tego typu przedsięwzięcie bo te uśmiechy i błysk w oczach uczestników wynagradza włożony trud w organizację. Najpiękniejszym elementem tej imprezy jest to, że można patrzeć na grupy znajomych i rodziny, które stają się drużyną i razem pokonują trudności, uzupełniają się nawzajem , wspierają i dopingują. Od samego początku czyli od pierwszej edycji rajdu mamy wokół siebie fajnych ludzi i z tego powodu się bardzo cieszę. Każdego roku staramy się, aby było wesoło, przyjemnie i żeby chęć zdobycia nagród nie przysłoniła fajnej zabawy, integracji. Na szczęście dla uczestników liczy się przede wszystkim zabawa i pokazują nam to na każdym kroku. Korzystając z okazji chciałabym podziękować Panu Staroście, że wspiera nas w tych właśnie działaniach, wszystkim osobom, z którymi współpracowałam przy tegorocznej edycji rajdu - cieszę się, że mogłam współdziałać z odpowiedzialnymi, kreatywnymi i pracowitymi ludźmi bo dzięki nim praca jest po prostu przyjemna. Dziękuję także zawodnikom, którzy dostarczyli ogromu emocji i pozytywnego nastawienia.

 

Czytaj więcej: O podchodach na 4 kołach – czyli 4 edycji Letniego, Powiatowego Rajdu Samochodowego opowiadają...

Informacja – Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Głogów, dn. 26.06.2019

 

Informacja – Powiatowy Rzecznik Konsumentów

 

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w terminie od 26.06.2019r. do 12.07.2019r. przebywa na urlopie wypoczynkowym. W związku z powyższym zapraszamy od 15.07.2019r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja o wyniku naboru na podinspektor w wydziale budownalnym

 

Starostwo Powiatowe w Głogowie                     Głogów, dn. 19.06.2019 r.

ul. Sikorskiego 21

67-200 Głogowie

 

W Starostwie Powiatowym w Głogowie, ul. Sikorskiego 21, 67-200 Głogów, przeprowadzono otwarty i konkurencyjny nabór na stanowisko:

PODINSPEKTOR W WYDZIALE ADMINISTRACJI BUDOWLANEJ

Do zatrudnienia wybrana została kandydatka Pan/ i Anna Olecha  zamieszkała w Głogowie

Kandydatka Anna Olecha   spełniła wszystkie wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko Podinspektor w Wydziale Administracji Budowlanej, posiada wymagane  w ogłoszeniu wykształcenie wyższe, ponadto rekomendowana była do rozmowy ze Starostą Głogowskim jako jedna spośród wszystkich kandydatek z powodu uzyskania najwyższej liczby punktów z drugiego etapu naboru  tj. rozmowy kwalifikacyjnej.

                                                                                              STAROSTA GŁOGOWSKI

                                                                                                    Jarosław Dudkowiak

Informacja o wywieszeniu wykazu

Informacja o wywieszeniu wykazu


Starosta Głogowski informuje, że na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego
w Głogowie, ul. Sikorskiego 21, w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem http://bip.powiat.glogow.pl/ oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Głogowie został wywieszony wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do dzierżawy  na czas oznaczony do 3 lat w trybie bezprzetargowym, na dzierżawę nieruchomości w granicach  działek nr 44/2 i 44/3  o łącznej pow. 2,1055 ha położonych w obrębie 0010 Piastów Śląskich miasta Głogowa.
Szczegółowe informacje zamieszczono w wykazie.
Wykaz podlega wywieszeniu przez okres 21 dni, od dnia 21 czerwca 2019 do dnia 12 lipca 2019  r.

Dodatkowych informacji udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Głogowie, ul.  Sikorskiego 21,  pok. 212 tel. 76/7282844.


WICESTAROSTA
Jeremi Hołownia

 

Informacja o wykazie w formacie PDF.

Wykaz GN.6845.17.2019

„Nauka w Polsce + Praktyka w Niemczech= Sukces zawodowy uczniów szkół Powiatu Głogowskiego” w ramach programu Erasmus + - II edycja.


Dobiegła końca realizacja II edycji projektu pn. „Nauka w Polsce + Praktyka w Niemczech= Sukces zawodowy uczniów szkół Powiatu Głogowskiego” w ramach programu Erasmus +.

 

Na stronach internetowych szkół biorących udział w projekcie zostały zamieszczone informacje z przebiegu praktyk zawodowych w postaci prezentacji multimedialnych oraz pozostałych narzędzi promocyjnych:

 

1. Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie (technik ekonomista, technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych):

http://zse.glogow.pl/erasmus-2017-edycja-ii/

2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie (technik usług fryzjerskich, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy oraz cukiernik i sprzedawca):

https://zszoi.com.pl/cms/45089/realizacje-z-projektu-

3. Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie (ślusarz i elektryk):

http://www.zszglogow.pl/projekt_niemcy.html

4. Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie (technik architektury krajobrazu, technik geodeta, technik leśnik):

https://przyrodniczaglogow.pl/erasmus-prezentacje/

5. Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie (technik budownictwa i technik pojazdów samochodowych)
http://www.zssglogow.hg.pl/erasmus-powiatu-glogowskiego/

 

 

Życzymy miłej lektury.

Ostrzeżenie: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

Ostrzeżenie 33/2019

Upał stopień: 1

Dotyczy:  Powiat Głogowski

Ważne:    Od: 2019-06-19 14:00     Do: 2019-06-20 18:00

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 18°C.

prawdopodobieństwo: 90%

Uwagi: Brak.


synoptyk IMGW-PIB: Janusz Zieliński
Czas wydania: 2019-06-19 11:44

ostrzeżenie przekazuje:

PCZK Głogów

Powiatowy letni rajd samochodowy

Gminy Powiatu

Link do strony Gminy Jerzmanowa Link do strony Gminy Pęcław Link do strony Gminy Kotla Link do strony Gminy Żukowice Link do strony Urzędu Miasta Głogów Link do strony Gminy Głogów